Magyarország-Finnország erős emberek versenye

2005-10-06 19:40:12

A verseny Várpalota várossá avatásának évfordulója alkalmából rendezett rendezvénysorozat kiemelkedő eseménye. A város sportcsarnokában kerül megrendezésre az összecsapás, ahová a rendezők 2 500 - 3 000 fő látogatót várnak.

A sportolók HÁROM világrekord kísérletet jelentettek be erre a versenyre!
A verseny bírái a két országból kerülnek ki. A sportesemény rangját emeli, hogy a vendég erősember válogatott a világ legerősebb válogatottja.

A vendég sportolók az alábbi címekkel büszkélkedhetnek:
Tomi Lotta: Európa Bajnok 2. helyezett, kétszeres világkupa győztes, világranglista 2. helyezett, finn bajnok
Juha-Pekka Aitala: számos nemzetközi verseny dobogón végzett versenyzője, olimpiai bajnok, csapat világkupa győztes, finn bajnok, Európa bajnoki 4.
Jani Kolehmainen: finn és nemzetközi versenyeken jelentős eredményekkel büszkélkedhet, finn bajnok 2005-ben
Harri Simonen: finn és nemzetközi versenyeken jelentős eredményekkel büszkélkedhet, világbajnok és Európa bajnok csapatban

A magyar csapatot is világszinten elismert versenyzők alkotják, akik számos nemzetközi kiemelkedő eredmény tulajdonosai:
Árvai István: Kétszeres világbajnok erőemelő versenyző, többszörös világcsúcs tartó, európa bajnok
Darázs Ádám: A Strongman világranglista 25. helyezettje, nemzetközi versenyeken jelentős eredmények tulajdonosa, 4*4. helyezett világkupán, 5* közép Európa legerősebb embere, 4*magyar bajnok
Dávid János: súlyemelő világkupa győztes, magyar bajnok egyéniben és csapatban, többszörös magyarkupa győztes
Malatinszky Tamás: kétszeres páros magyar bajnok, magyarkupa győztes. Magyarország legerősebb embere 2. hely.

Az esemény rendezői:
Magyarországi Erősport Szövetség & Neteyes Kft.
A verseny szakmai igazgatója: Darázs Ádám az IFSA virágranglista 25. helyezettje